Vsmart Extensions
Pocztówka z Himalajów

 

Jedna z nepalskich pocztówek.

Uwaga "Kartkowicze"!

Poniższy post pisałam w Katmandu. Teraz wreszcie (stan na połowę lipca 2013 r.) ku mojej ogromnej radości kartki zaczęły dochodzić (szczerze mówiąc to już sama się zastanawiałam dlaczego tak długo ich nie było). Kto jeszcze nie dostał, pewnie dostanie w ciągu najbliższych dni, bo teraz już chyba wszystko w rękach Poczty Polskiej :)

 

Mimo wszystko to co pisałam w Katmandu jest nadal aktualne:

Kilka informacji dotyczących wysłanych pocztówek!

Prośba o przeczytanie

 

 

 

  • Kartki zostały wysłane (a właściwie to zostawione do wysłania zaufanej osobie, bo do niepewnej skrzynki wolałam ich nie wrzucać) w dniu 7 czerwca, ale znając lokalne realia, nie sądzę by nepalska poczta od ręki się z nimi zajęła :)
  • Zakładam, że kartki mogą iść spokojnie miesiąc, a w skrajnej sytuacji nawet półtora. Jeśli ktoś nie dostanie kartki do końca lipca, bardzo proszę o kontakt.
  • Nie ukrywam że miałam trochę problemu z wyborem pocztówek. Niby w Katmandu jest ich dużo, całkiem ładnych, ale akurat te z Everestem nie należą do wzbudzających specjalny zachwyt. Problem w tym, że Everest po prostu nie jest zbyt fotogeniczny, a poza tym przy sprawia wrażenie jakby był niższy niż okoliczne szczyty. Ostatecznie stwierdziłam jednak, że trudno, jest jak jest, w końcu byłam na Evereście, nie ma więc sensu wysyłanie innych widoczków.
  • Obiecałam że na kartkach będzie wyprawowa pieczątka. Zadałam sobie nawet trud, aby wnieść ją na szczyt -  jest to teraz prawdziwie "everestowy" stempel. Niestety rozmontowując stempel na atak szczytowy (powyżej 8 tys. metrów, kiedy trzeba samemu nosić plecak, każdy gram się liczy), sprawiłam, że później już nie mogłam z niego normalnie korzystać. Mam nadzieję że mi wybaczycie że przez to stemple nie są idealne odbite, no ale zakładam, że po "szczytowaniu" mają większą wartość niż zwykła pieczątka.

Ogólnie: DZIĘKUJĘ BARDZO WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAMÓWILI KARTKI. TO W DUŻEJ MIERZE DZIĘKI WAM STANĘŁAM NA SZCZYCIE I MAM NADZIEJĘ - GODNIE REPREZENTOWAŁAM NA WYPRAWIE NASZ KRAJ.

Obiecuję też, że pomoc jaką dostałam od Was spłacę robiąc coś dobrego dla odmiany na rzecz innych!